Woda dla farmacji – sprawdzone rozwiązania gwarancją jakości

Woda ma kluczowe znaczenie w wielu gałęziach przemysłu i jest wykorzystywana w zakładach produkcyjnych do różnych procesów.  Veolia Water Technologies jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań wodnych,  które mogą pomóc firmom zaspokoić ich zapotrzebowanie na wodę procesową.

Woda procesowa lub woda technologiczna, zwana również wodą przemysłową to termin używany do określenia wody wykorzystywanej w przemyśle, procesach produkcyjnych, energetyce lub innych podobnych zastosowaniach. W związku z tym zapotrzebowanie przemysłu i zakładów na wodę procesową może być bardzo zróżnicowane.

 

W Veolia Water Technologies nasz zespół ekspertów jest w stanie pomóc podmiotom wykorzystującym wodę procesową w spełnieniu specyficznych dla danego sektora wyzwań poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań technologicznych. Niezależnie od tego, czy są one stosowane w przemyśle kosmetycznym w celu spełnienia rygorystycznych wymagań prawnych, czy też w sektorze żywności i napojów celu umożliwienia elastycznego uzdatniania wody i wsparcia systemów usuwania zanieczyszczeń, nasze rozwiązania mogą pomóc firmom skutecznie i efektywnie spełnić ich potrzeby. Chociaż indywidualne wymagania dotyczące wody procesowej mogą się różnić, to nasze rozwiązania mogą spełnić jednocześnie potrzeby techniczne, zapewnić produkcję wysokiej jakości wody procesowej jak i zmniejszyć jej ogólne zużycie.

Poniżej przedstawiamy kilka naszych kluczowych technologii wody procesowej stosowanych w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym i podobnych, czyli zalecanych wszędzie tam, gdzie wymagana jest produkcja wody oczyszczonej lub wody wysokiej czystości.  

 

ORION™

Nasz system Orion™  jest idealnym wyborem w sektorze farmaceutycznym, genetycznym, opieki zdrowotnej i biotechnologii . Montowany na ramie, multi-technologiczny system oczyszczania wody łączy proces odwróconej osmozy i ciągłej elektrodejonizacji wraz z oczyszczaniem wstępnym w zależności od wymagań i wyboru klienta. Cechuje go możliwość regularnej sanityzacji gorącą wodą w temp. 85˚C oraz gwarantowana zgodność mikrobiologiczna na najwyższym poziomie. Wysoce wydajna konstrukcja urządzenia zawiera funkcje, które zmniejszają ogólne zużycie wody i energii dzięki systemowi recyrkulacji i zastosowaniu energooszczędnych pomp o zmiennej prędkości. 

Gama urządzeń Orion obejmuje wiele modeli o zakresie natężenia przepływu od 0,5 do 20 m3/h. Jednostki Orion konsekwentnie i niezawodnie dostarczają oczyszczoną wodę. Co więcej, rozwiązanie spełnia rygorystyczne normy jakościowe USP i Ph Eur dotyczące wody oczyszczonej oraz zimnej wody do iniekcji (WFI). Rozwiązania te są również w pełni zgodne z wymogami FDA, cGMP i GAMP oraz zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z wytycznymi ISPE Baseline Guide dla wody i pary.
Systemy Orion pracują z sukcesem na całym świecie we wskazanych sektorach przemysłu.  

IONPRO™ LX

W przypadku poszukiwania urządzeń do produkcji mniejszych ilości wody o wysokiej czystości i niskim poziomie bakterii znakomitym rozwiązaniem jest system IonPro ™ LX. Kompaktowe, przyjazne dla użytkownika rozwiązanie obsługuje przepływy od 05, do 1 m3/h i obejmuje procesy filtracji, zmiękczania, odwróconej osmozy (RO), odgazowania membranowego i ciągłej elektrodejonizacji (CEDI). To wszechstronne rozwiązanie może być stosowane w wielu sektorach m.in. farmaceutycznym, opieki zdrowotnej  (stacje dializ), weterynarii a także w utrzymaniu wysokiej jakości wody w innych branżach produkcyjnych.

 

Dzięki kompaktowym wymiarom IonPro™ LX zapewnia łatwy montaż i minimalizuje potrzebę zaangażowania operatora.  System jest prosty w obsłudze i wysoce intuicyjny dzięki dobrze zaprojektowanemu interfejsowi. Panel sterowania HMI wyświetla ostrzeżenia, alarmy, informacje o procesie, obliczenia wydajności i posiada konfigurowalne przez użytkownika wartości zadane. Co więcej, IonPro™ LX przed wysyłką przechodzi testy akceptacji fabrycznej (FAT) i testy kwalifikacyjne (IQ, OQ), co znacznie skraca czas walidacji i zapewnia szybkie i łatwe uruchomienie na miejscu.

 

 

 

 

IONPRO™ LX, podobnie jak system Orion™, posiada pełną zgodność z najnowszymi wytycznymi ISPE, USP, Ph EUR oraz jest zaprojektowany, wyprodukowany i walidowany zgodnie z wytycznymi FDA, cGMP oraz GAMP.

 

Niezależnie od zastosowania – produkcja wody procesowej, wody oczyszczonej, ultraczystej czy też jej magazynowanie i dystrybucja - znalezienie odpowiedniego systemu wodnego pasującego do konkretnego przypadku wymaga dokładnej analizy.
Veolia Water Technologies posiada wiedzę, doświadczenie oraz dostęp do najnowocześniejszych technologii i procesów, które tworzy i testuje w swoich ośrodkach rozwojowo-badawczych zlokalizowanych na świecie. 
Bez względu na wyzwania, we współpracy z naszymi klientami opracowujemy rozwiązania, które spełniają ich potrzeby i wymagania procesowe. 

 

Źródło: materiały Veolia Water Technologies