Dlaczego warto dołączyć do Veolia Water Technologies?

Pięć powodów, dla których warto dołączyć do naszego zespołu

Dokładamy wszelkich starań, aby mieć pewność, że nasi Pracownicy odczuwają satysfakcję na każdym etapie kariery, począwszy od oferowanych im szkoleń rozwijających umiejętności, poszanowania tego, kim jesteśmy jako organizacja, aż po oferowanie pracy, która ma określony cel. 

Nasz Cel to nasz kompas — stanowi podstawę naszych wartości i napędza nasze ambicje. Jeśli patrzysz na świat w taki sposób jak my, zrównoważona kariera w Veolia Water Technologies może być dla Ciebie. Zastanawiasz się, czy dołączyć do naszego zespołu, ale potrzebujesz jeszcze lepszego wglądu w życie w Veolii?

Oto pięć najważniejszych powodów, dla których warto dołączyć do naszego zespołu.

1. Jesteśmy zaangażowani w proces transformacji ekologicznej


Dbamy o wodę i ludzi, którzy z niej korzystają, i szukamy osób o podobnych poglądach, które chcą uczynić świat bardziej zrównoważonym miejscem, niezależnie od roli czy funkcji.  

Począwszy od rozwiązywania problemów związanych z poważnymi niedoborami wody w Libanie po sprzątanie pozostałości czynnika pomarańczowego [Agent Orange] w Wietnamie i opracowywanie zrównoważonych rozwiązań w zakresie akwakultury w celu wyżywienia naszej rosnącej populacji, pracujemy na rzecz promowania, wspierania i umożliwiania realizacji procesu transformacji ekologicznej, aby każdego dnia budować lepszy świat.

Istotnie przyczyniamy się do realizacji 11 z 17 celów zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych i będziemy w dalszym ciągu działać na rzecz osiągnięcia wszystkich celów zrównoważonego rozwoju wszędzie tam, gdzie dotyczy to wody.


2. Zależy nam na rozwoju umiejętności 

Nasi Pracownicy są naszym największym atutem. Dbamy o to, aby zdobywali jak najlepsze doświadczenia, wspierając ich rozwój zawodowy poprzez szkolenia i mobilność wewnętrzną. Jesteśmy również przekonani o tym, że aby mogli dać z siebie wszystko, potrzebują zdrowej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym oraz ogólnego dobrego samopoczucia. Częściowo przyczynia się do tego nasza społeczność So’Sport, która ma na celu utrzymanie dobrej kondycji, a od ponad 18 lat bierzemy udział w World Company Sport Games.

81%naszych pracowników uważa, że w ciągu ostatniego roku poziom ich umiejętności wzrósł*.

76%naszych pracowników jest zadowolonych z osiągniętej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym*.

*na podstawie odpowiedzi ponad 5000 naszych pracowników udzielonych w ramach przeprowadzonego przez IPSOS w 2022 roku badania zaangażowania pracowników.

3. Dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać zdrowe i bezpieczne środowisko pracy

Zdrowie i bezpieczeństwo są i zawsze będą jedną z naszych podstawowych wartości. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić, że zdrowie i bezpieczeństwo są nieodzowną częścią naszej kultury, sprawiając, że odpowiedzialność za nie spoczywa na każdym z nas.

Wszystkim naszym pracownikom daliśmy prawo do przerwania pracy [Stop Work], jeśli uznają, że sytuacja jest niebezpieczna, i stale kładziemy nacisk na kwestie związane z bezpieczeństwem. Co roku we wrześniu organizujemy Międzynarodowy Tydzień Zdrowia i Bezpieczeństwa.


44% spadek wskaźnika częstotliwości wypadków od 2016 r.
38 441 godzin szkoleń w zakresie bezpieczeństwa ukończonych w 2022 r. 
Jeden tydzień poświęcamy na zwiększanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa, szkolenia i działania skierowane do wszystkich pracowników na całym świecie
96% naszych pracowników twierdzi, że zdrowie i bezpieczeństwo są bardzo ważne w ich obszarze działalności*


*na podstawie odpowiedzi ponad 5000 naszych pracowników udzielonych w ramach przeprowadzonego przez IPSOS w 2022 roku badania zaangażowania pracowników.

4. Dbamy o równość praw i różnorodność

W naszej wielowymiarowej działalności w równym stopniu zwracamy uwagę na pięć wymiarów: osiągane wyniki handlowe, ekonomiczno-finansowe, środowiskowe, socjalne i społeczne.

Nasze zobowiązania społeczne obejmują promowanie różnorodności i otwartości w miejscu pracy, począwszy od równości płci i wszechstronnej integracji, a skończywszy na zwalczaniu wszelkich form dyskryminacji.

91%naszych pracowników twierdzi, że wspierają się i szanują siebie nawzajem w swojej jednostce organizacyjnej*

Gr. 2022  r.Veolia podpisała kartę Międzynarodowej Organizacji Pracy Global Business and Disability Network Charter, co stanowi kolejne potwierdzenie jej zdecydowanego zaangażowania na rzecz osób niepełnosprawnych.

40%naszego Komitetu Wykonawczego stanowią kobiety

*na podstawie odpowiedzi ponad 5000 naszych pracowników udzielonych w ramach przeprowadzonego przez IPSOS w 2022 roku badania zaangażowania pracowników.
 

5. Inwestujemy w naszych pracowników

Transformacja ekologiczna nie nastąpi z dnia na dzień i wiemy, że potrzebujemy utalentowanych ludzi o podobnych poglądach, którzy pomogliby nam stawić czoła obecnym i przyszłym wyzwaniom środowiskowym. Dlatego też kładziemy nacisk na długoterminowy rozwój kariery naszych Pracowników

Oprócz szkoleń i rozwoju, które pozwolą Ci odnieść sukces na zajmowanym przez Ciebie stanowisku, oferujemy różne możliwości w ramach mobilności wewnętrznej, umożliwiające pracownikom odkrywanie różnych specjalizacji lub zawodów w organizacji. Taka wewnętrzna mobilność może dać szansę na rozwój osobisty, poszerzenie zestawu umiejętności i dywersyfikację wiedzy specjalistycznej.

Poznaj Pracowników w naszym programie mobilności.