ACTIFLO®

Proces koagulacji, flokulacji i sedymentacji z zastosowaniem mikropiasku

Opatentowany przez Veolia, wysokowydajny system koagulacji objętościowej do uzdatniania wody i oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych.

Przegląd

Actiflo® to gama produktów zapewniających wysoką wydajność i kompaktowy proces oczyszczania wody i ścieków. System został opracowany i opatentowany przez Veolia Water Technologies. Dzięki ponad 1800 referencji na całym świecie, Actiflo® od ponad 25 lat jest stosowany do uzdatniania wody pitnej i technologicznej oraz oczyszczania  ścieków komunalnych i przemysłowych.

Actiflo® idealnie nadaje się do produkcji wody pitnej i jest szczególnie efektywny w oczyszczaniu zakwitów glonów, usuwaniu fosforu oraz redukcji smaku i zapachu związanego z glonami. 
Dzięki bardzo krótkiemu hydraulicznemu czasowi zatrzymania i szybkiemu procesowi oczyszczania, który zachodzi w ciągu kilku minut, Actiflo® z łatwością radzi sobie z nagłym obciążeniem wody surowej i/lub wahaniami jej przepływu.

 

REALIZACJE 

Zastosowanie

Projektujemy i dostarczamy innowacyjne rozwiązania do uzdatniania wody i oczyszczania ścieków do szerokiej gamy zastosowań.

Rozwiązania do wstępnego uzdatniania wody dla wszystkich rodzajów wody zasilającej i dopływającej
Technologie dla bezpiecznych, przyjaznych dla środowiska systemów oczyszczania ścieków i eksploatacji oczyszczalni ścieków.
Technologie optymalizacji oczyszczania wody zasilającej kotły i wieże chłodnicze w celu zminimalizowania zużycia środków chemicznych.
Kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania zasobami wodnymi w celu odzysku i recyklingu ścieków i wody procesowej.

Asortyment produktu