ACTIFLO®

Proces koagulacji, flokulacji i sedymentacji z zastosowaniem mikropiasku 

Opatentowany przez Veolia, wysokowydajny system koagulacji objętościowej  do uzdatniania wody i oczyszczania ścieków komunalnych i przemysłowych.

Actiflo® to gama produktów zapewniających wysoką wydajność i kompaktowy proces oczyszczania wody i ścieków. System został opracowany i opatentowany przez Veolia Water Technologies. Dzięki ponad 1800 referencji na całym świecie, Actiflo® od ponad 25 lat jest stosowany do uzdatniania wody pitnej i technologicznej oraz oczyszczania  ścieków komunalnych i przemysłowych.

Actiflo® idealnie nadaje się do produkcji wody pitnej i jest szczególnie efektywny w oczyszczaniu zakwitów glonów, usuwaniu fosforu oraz redukcji smaku i zapachu związanego z glonami. 
Dzięki bardzo krótkiemu hydraulicznemu czasowi zatrzymania i szybkiemu procesowi oczyszczania, który zachodzi w ciągu kilku minut, Actiflo® z łatwością radzi sobie z nagłym obciążeniem wody surowej i/lub wahaniami jej przepływu.

 

REALIZACJE 

Projektujemy i dostarczamy innowacyjne rozwiązania do uzdatniania wody i oczyszczania ścieków do szerokiej gamy zastosowań.

Wstępne oczyszczanie wody
Rozwiązania do wstępnego uzdatniania wody dla wszystkich rodzajów wody zasilającej i dopływającej
Oczyszczanie ścieków przemysłowych
Technologie dla bezpiecznych, przyjaznych dla środowiska systemów oczyszczania ścieków i eksploatacji oczyszczalni ścieków.
Woda użytkowa
Technologie optymalizacji oczyszczania wody zasilającej kotły i wieże chłodnicze w celu zminimalizowania zużycia środków chemicznych.
Odzysk
Kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania zasobami wodnymi w celu odzysku i recyklingu ścieków i wody procesowej.

Pobierz

PDF
Broszura ACTIFLO® (1.05 MB)

Actiflo® Pack (MINI series)

Kompaktowa, standaryzowana instalacja pakietowa do uzdatniania wody pitnej.
Separacja i Flotacja

ACTIFLO® Softening

ACTIFLO® Softening usuwa twardość i zasadowość, celem poprawienia jakości wody w gospodarce komunalnej i przemyśle.
Zmiękczanie

ACTIFLO® Pack

Pełna gama gotowych i standaryzowanych jednostek ACTIFLO®. Wydajność pojedynczej jednostki ACTIFLO® może sięgać nawet do 1441 m3/h.

ACTIFLO® Disc

ACTIFLO® Disc jest rozwiązaniem stosowanym na etapie doczyszczania ścieków w celu uzyskania wysokiego poziomu usuwania zawiesin stałych i fosforu ze ścieków komunalnych i przemysłowych oraz do ponownego wykorzystania wody.
Filtracja

ACTIFLO® Carb

Proces ACTIFLO® CARB łączy w sobie cechy i wydajność ACTIFLO® z właściwościami absorpcyjnymi węgla aktywnego.
Adsorpcja

ACTIFLO® HCS

Actiflo® HCS (High Concentration Sludge - wysokie stężenie osadu) to system Actiflo wyposażony w zewnętrzną pętlę recyrkulacyjną, zaprojektowany w celu zmniejszenie ilości wytwarzanego osadu i związanych z tym strat wody.
Separacja i Flotacja

BIOACTIFLO™

BIOACTIFLO™ to proces przeznaczony do oczyszczania wód burzowych i redukcji rozpuszczalnego BZT.
Separacja i Flotacja

ACTIFLO® Duo

Actiflo® Duo jest gotowym do użycia systemem zaprojektowanym w celu dostosowania się do znacznych wahań przepływów oczyszczanych ścieków.
Separacja i Flotacja