Filtry Hydrotech – najlepsza sprawdzona alternatywa dla osadników

Filtry dyskowe Hydrotech są jedną z najbardziej skutecznych metod filtracyjnych - usuwają 90% zawiesiny i zanieczyszczeń mechanicznych bez konieczności dozowania środków chemicznych.
Filtry dyskowe Hydrotech

Pierwsza generacja filtrów dyskowych do filtracji mechanicznej pojawiła się na światowym rynku w 1995 roku. Została wprowadzona przez szwedzką firmę Hydrotech, od wielu lat będącą częścią Veolia Water Technologies.  

Dzięki unikalnej konstrukcji filtrów własnego projektu i ich licznym zaletom, Hydrotech zrewolucjonizował rynek oczyszczania ścieków i uzdatniania wody, szybko plasując się w roli producenta najchętniej wybieranych rozwiązań do modernizacji miejskich oczyszczalni ścieków.

Jest to jedna z tańszych i efektywnych metod oczyszczania oraz doczyszczania wody i ścieków, która cieszy się ogromnym powodzeniem.

Filtry dyskowe Hydrotech do dziś pozostają jedną z najbardziej skutecznych metod filtracyjnych usuwając 90% zawiesiny i zanieczyszczeń mechanicznych bez konieczności dozowania środków chemicznych, zaś Hydrotech - Veolia Water Technologies nadal ją rozwija.

Aktualnie na świecie pracuje ponad 14000 urządzeń filtracyjnych dostarczonych przez Hydrotech – Veolia Water Technologies, z czego ponad 3000 urządzeń tego typu pracuje na komunalnych oczyszczalniach ścieków.

A dlaczego?

Dlatego, że Filtr Hydrotech stanowi doskonałą barierę wobec zanieczyszczeń w instalacjach oczyszczania ścieków, pomagając w ten sposób sprostać coraz ostrzejszym normom stawianym wobec ścieków oczyszczonych odprowadzanych z oczyszczalni.

Dlatego, że stanowi fenomenalną barierę dla związków obecnych w zawiesinie redukując je do ponad 80%.

 

 

Skontaktuj się z nami: 
-> Formularz do kontaktu 

 

KONTAKT

Katarzyna Dominiak
Opiekun Produktu
tel. +48 600 057 284

Dlatego, że jest uzupełnieniem dla innych technologii:

 • Zabezpiecza odpływ z reaktorów MBBR
 • Zabezpiecza odpływ po innych biologicznych procesach oczyszczania ścieków.  
  Hydrotech - Veolia Water Technologies opracowała unikatowy na świecie proces zaawansowanego i ekonomicznego usuwania fosforanów na etapie trzeciego stopnia oczyszczania ścieków
 • Zabezpiecza odpływ lub zastępuje całkowicie osadniki, piaskowniki
 • Wstępnie filtruje wodę z odbiorników powierzchniowych przygotowując wodę powierzchniową do kolejnych etapów oczyszczania
 • Zabezpiecza i pozwala zwielokrotnić czas przetrzymania wody w układach zamkniętych.

 

DLA ROZWIĄZAŃ KOMUNALNYCH

Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom filtrującym Hydrotech - Veolia Water Technologies jest obecnie światowym liderem w dziedzinie filtracji mechanicznej w oczyszczalniach komunalnych. Przy zastosowaniu unikalnej konstrukcji filtrów Hydrotech tworzymy ekonomiczne instalacje o niezwykle kompaktowych gabarytach, przeznaczone dla miejskich oczyszczalni ścieków i instalacji uzdatniania wody pitnej.


Oferujemy Filtry Hydrotech w połączeniu z innymi rozwiązaniami do:

 • Filtracji wstępnej - wstępnego oczyszczania ścieków lub wody
 • Produkcji wody technologicznej
 • Oczyszczania wody z kanalizacji ogólnospławnej
 • Usuwania fosforanów
 • Doczyszczania ścieków - jako trzeci stopień oczyszczania.

Na podstawie danych eksploatacyjnych uzyskanych od użytkowników potwierdzono wydłużoną trwałość eksploatacyjną filtrów dyskowych i bębnowych ze względu na wysoką jakość stosowanych materiałów do budowy tych urządzeń, m.in. trwałość eksploatacyjna paneli filtracyjnych Hydrotech wynosi 10–15 lat.

Najważniejsze zalety

 • Ponad 3 000 filtrów dostarczonych dla instalacji komunalnych na całym świecie,
 • Ekonomicznie uzasadnione rozwiązanie dla modernizacji w porównaniu do systemów konwencjonalnych m.in. filtrów piaskowych,
 • Zmniejszenie powierzchni zabudowy o 80% w odniesieniu do tradycyjnych metod oczyszczania ścieków,
 • Uniwersalna, modułowa konstrukcja,
 • Usuwanie do 90% zawiesiny i zanieczyszczeń mechanicznych bez konieczności dozowania chemikaliów,
 • Wsparcie przy doborze filtrów Hydrotech pod konkretną aplikację,
 • Codzienne wsparcie techniczne i serwisowe na etapie eksploatacji.

Usuwanie fosforanów

Obecnie władze samorządowe na całym świecie borykają się z problemem wzrostu stężenia substancji odżywczych, a tym samym drobnoustrojów w odbiornikach wody. Wyzwaniem staje się znalezienie sprawdzonej i opłacalnej technologii, której wdrożenie nie jest prostym zadaniem. Fosfor należy do podstawowych pierwiastków, którego stężenie trzeba ograniczyć przed zrzutem ścieków oczyszczonych do odbiorników.

Dzięki sprawdzonej, najnowocześniejszej technologii naszego autorstwa, jesteśmy w stanie dostarczyć system redukcji fosforu w zanieczyszczeniach stałych i związkach rozpuszczonych w wodzie za pomocą instalacji o bardzo niewielkich gabarytach. Hydrotech może dziś pochwalić się najbardziej zaawansowanymi, wzorcowymi instalacjami usuwania fosforu, które gwarantują uzyskanie stężenia tego pierwiastka poniżej 0,1 mg TP/l ścieków oczyszczonych.

Najważniejsze zalety

 • Kompaktowe instalacje do usuwania fosforu,
 • Gwarantowane stężenie < 0,1 mg TP/l dla ścieków oczyszczonych,
 • Wysoka opłacalność rozwiązania (w porównaniu z innymi technologiami na rynku),
 • Wysoka stabilność technologii,
 • Rozwiązania z możliwością optymalizacji pod kątem wymagań klienta,
 • Minimum nakładów na utrzymanie ruchu dzięki sprawdzonej, solidnej kompaktowej konstrukcji systemu.

Jesteśmy w stanie opracować rozwiązania optymalne wobec szczególnych wymagań technologicznych klienta.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i wysoce wykwalifikowanej kadrze inżynierów firma Hydrotech - Veolia Water Technologies zajmuje od początku swej działalności pozycję światowego lidera w sektorze mikrofiltracji dla instalacji komunalnych.

Dziś z dumą możemy powiedzieć, że należymy do liderów na rynku – zainstalowaliśmy już ponad 14 0000 mikrosit Hydrotech (łącznie bębnowych i dyskowych) na całym świecie.

Jesteśmy z naszymi Klientami na co dzień. Służymy Im i Wam wsparciem technicznym naszą wiedzą i doświadczeniem.
Naszym priorytetem jest bezkompromisowa jakość na każdym etapie – od projektu po produkcję urządzeń.

 

Autor: Katarzyna Dominiak, Kierownik Sprzedaży Veolia Water Technologies Sp.  z o. o.