SENSA™

SENSA™ to dwustopniowy system odwróconej osmozy (RO), który wytwarza wysokiej jakości wodę zdemineralizowaną o niskiej przewodności (5 µS/cm) i niskiej zawartości bakterii (10 cfu /100 ml). W pełni ustandaryzowany system został specjalnie zaprojektowany i opracowany w celu spełnienia wszystkich wymagań przemysłu kosmetycznego i wytwarza różne rodzaje wody do zastosowań takich jak produkcja wody ultraczystej, produkcja wody procesowej i wody użytkowej.
Sensa reverse osmosis system

Dwustopniowy system odwróconej osmozy dla przemysłu kosmetycznego.

Przegląd

SENSA™ to system odwróconej osmozy (RO), co oznacza, że woda jest oczyszczana przez membranę. Jego dwustopniowa konfiguracja RO sprawia, że proces oczyszczania wody odbywa się dwukrotnie, co skutkuje wyższą jakością wody - usuwając ponad 99% soli, jednocześnie osiągając przewodność na poziomie 5 µS/cm i zapewniając niski poziom bakterii (10 cfu /100 ml).

System został zaprojektowany do pracy w warunkach wewnętrznych - temperatura od 5°C do 35°C, maksymalna wilgotność - 90%, bez kondensacji, atmosfera nie powodująca korozji, instalacja w pomieszczeniach zamkniętych, brak bezpośredniego nasłonecznienia - i oferuje wysoką dostępność dzięki sześciu modelom zgodnym z normami europejskimi.

Jak działa Sensa

Woda zasilająca przepływa przez półprzepuszczalną membranę za pomocą pompy wysokociśnieniowej. Zanieczyszczenia i inne niepożądane substancje pozostają zatrzymane na powierzchni membrany, podczas gdy zdemineralizowana woda przechodzi przez membranę jako permeat. W dwustopniowym systemie odwróconej osmozy, takim jak Sensa, permeat z pierwszego układu membran przechodzi przez drugi układ, usuwając pozostałe zanieczyszczenia, gwarantując w ten sposób wyższą jakość wody na odpływie. Co więcej, SENSA nie wymaga regeneracji chemicznej i działa w sposób ciągły bez przestojów innych niż czyszczenie chemiczne w razie potrzeby
 

SENSA to przyjazny dla środowiska system, który minimalizuje straty wody i zapewnia wysoki odzysk wody - do 90% w porównaniu do 75% w konwencjonalnych systemach. Jest to urządzenie typu plug-and-play, gotowe do pracy w trybie clean-in-place (CIP).


Cechy i korzyści

Jednostka typu plug & play dostosowana do transportu w kontenerze, umożliwiając jednocześnie krótki czas realizacji, instalacji i uruchomienia.
.

Digital picto

12-calowy kolorowy panel dotykowy zwiększający komfort obsługi.
 

Do 50% oszczędności energii elektrycznej dzięki pompom zasilanym przez przetwornicę częstotliwosci,
 

DIGITAL TOOLS PICTO

Wysokiej klasy sterownik PLC (Siemens S7-1500) zapewniający większą niezawodność.
 

Fabryczne testy akceptacyjne (FAT) w warsztacie, w tym testy na mokro.

Zastosowanie

Pełny zakres technologii uzdatniania wody
Wysokiej jakości systemy uzdatniania wodny do zastosowań produkcyjnych i procesowych.
Technologie optymalizacji oczyszczania wody zasilającej kotły i wieże chłodnicze w celu zminimalizowania zużycia środków chemicznych.

Usługi

SENSA oferuje zdalne monitorowanie i kontrolę, a także programy konserwacji zapobiegawczej i naprawczej w formie kontraktów serwisowych w celu zapewnienia długotrwałej i wydajnej eksploatacji zastosowanej instalacji. Posiadamy również szeroką gamę części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych oraz dostarczamy je do klienta za pośrednictwem naszego łańcucha dostaw.

  • Części zamienne i materiały eksploatacyjne: Membrany i filtry Veolia
Połączenie narzędzi cyfrowych i wiedzy Veolii, które sprawiają, że wszystkie Twoje procesy wodne są bardziej inteligentne, bezpieczne i zrównoważone.
Połączenie wysokowydajnych specjalistycznych środków chemicznych, innowacyjnego sprzętu do dozowania i kontroli, ze wsparciem ekspertów.

Zasoby & Asortyment produktu


Od 1,4 do 10 m3/h
Aby jak najlepiej zaspokoić Twoje potrzeby, SENSA jest dostępna w sześciu modelach o natężeniu przepływu od 1,4 m3/h do 10 m3/h, w zależności od jakości wody wlotowej.
SENSA 1400
SENSA 2100
SENSA 3300
SENSA 4400
SENSA 6600
SENSA 10000

Kontakt

Inwestycje na rynku mikroelektroniki rosną we Francji od ponad roku.
SENSA jest doskonałym urządzeniem do obróbki wstępnej przed fazą demineralizacji w celu uzyskania ultraczystej wody, zgodnie z kryteriami wymaganymi przez przemysł mikroelektroniczny. Nasza technologia spełnia oczekiwania klientów dzięki swojej kompaktowości i konstrukcji: w rzeczywistości SENSA jest łatwa do zintegrowania z szeregiem technologii.
Do tej pory zespół Engineering Systems France w Veolia Water Technologies realizuje dwa projekty z wykorzystaniem SENSA, standardowego systemu produkowanego w naszym zakładzie w Rivas w HiszpaniiFrédérique LE BOUQUIN

Director Engineered Systems France
Veolia Water Technologies

LinkedIn Frédérique

Czy woda demineralizowana jest dobra do produkcji kosmetyków?

Producenci kosmetyków dbają o to, by do wytwarzania swoich produktów używać wyłącznie wody wysokiej jakości, wolnej od toksyn, zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Aby zagwarantować jakość i bezpieczeństwo produktu końcowego bez ryzyka skażenia mikrobiologicznego, woda dejonizowana lub zdemineralizowana jest często stosowana w recepturach kosmetyków.

Dlaczego przewodność wody jest ważna?

Przewodność to pomiar zdolności wody do przepuszczania przepływu elektrycznego, a zdolność ta zależy od stężenia jonów w wodzie. Jony pochodzą ze związków nieorganicznych, takich jak chlorki, zasady, węglany, siarczki, rozpuszczone sole, chemikalia i minerały itp. W rezultacie przewodność wody jest ważna, ponieważ dostarcza informacji o stężeniu tych zanieczyszczeń obecnych w wodzie. Im jest ich więcej, tym większa jest przewodność.

Czy proces odwróconej osmozy zmniejsza przewodność?

Odwrócona osmoza jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych metod zmniejszania przewodności wody, ponieważ przepuszcza ona wodę przez wiele membran filtrujących w celu usunięcia minerałów. W przypadku procesu Sensa jest to nawet podwójne przejście, które jest przeprowadzane w celu dalszej poprawy jakości wody