Woda technologiczna

Co to jest woda technologiczna?

Woda technologiczna/ woda procesowa jest szeroko definiowana jako woda wykorzystywana w przemyśle, procesach produkcyjnych, wytwarzaniu energii i podobnych zastosowaniach. 

 

Uzdatnianie wody technologicznej / wody procesowej

Specyficzne zapotrzebowanie na wodę technologiczną / wodę procesową w poszczególnych gałęziach przemysłu i zakładach jest bardzo zróżnicowane. Dlatego też woda jest produkowana przy użyciu różnych technologii, w zależności od wymagań wydajności i jakości wody zasilającej i wody na odpływie. Technologie produkcji wody procesowej Veolia są zaprojektowane tak, aby spełnić te wymogi uzyskując wysokiej jakości wodę, wykorzystując przy tym wodę zasilającą pochodzącą z różnych źródeł, oraz zmniejszyć zużycie wody.

 

Wykorzystanie Wody Procesowej

Oto tylko kilka przykładów wykorzystania wody procesowej w przemyśle:

  • Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny: wymagana jest woda procesowa, która stale spełnia surowe wymagania prawne
  • Przemysł spożywczy i napojów: elastyczne systemy oczyszczania wody i usuwania zanieczyszczeń wspierają zapotrzebowanie na wodę będącą składnikiem produktów spożywczych
  • Przemysł chemiczny i petrochemiczny: woda technologiczna jest stosowana w systemach wież chłodniczych, systemach wody uzupełniającej 
  • Przemysł motoryzacyjny: zakłady produkujące pojazdy mają duże zapotrzebowanie na wodę technologiczną używaną na wielu etapach produkcji jak również wody do płukania.