Wyparki Evaled dla producenta branży budowlanej

Zwiększenie efektywności energetycznej i odzysk wody ze ścieków

Inwestor

Międzynarodowy koncern, jeden z liderów w produkcji materiałów budowlanych, posiadający w swojej ofercie szeroką gamę produktów budowlanych i izolacyjnych.
Firma znana z innowacyjności oraz inicjatyw realizujących gospodarkę zrównoważonego rozwoju w obszarach obiegów wodnych i ściekowych, gospodarki odpadami, a także poprawy efektywności energetycznej.

 

Oczekiwania Inwestora

Dla jednego z zakładów produkcyjnych w Polsce, koncern poszukiwał inwestycji pozwalającej zagospodarować ciepło powstające w procesach produkcyjnych a równocześnie minimalizującej produkcję ścieków procesowych i oszczędzającej zużycie wody (rozwiązanie ZLD).

 

Rozwiązanie

Veolia Water Technologies dostarczyła i uruchomiła układ oparty o pojedynczą wyparkę próżniową AC F 20 o wydajności 20 ton/dobę. Urządzenie wytwarza destylat nadający się do ponownego użycia, wolny od rozpuszczonych soli oraz koncentrat wykorzystywany w tym wypadku jako wypełniacz i zawracany z powrotem do procesu produkcyjnego.

W tym rozwiązaniu doskonale połączono konieczność poprawy efektywności energetycznej zakładu (zminimalizowanie strat ciepła) z aspektem środowiskowym (całkowitą redukcją odpadu oraz odzyskiem wody).

EVALED® AC F to seria wyparek próżniowych zasilanych gorącą/zimną wodą. Te urządzenia są przeznaczone do oczyszczania ścieków zawierających duże stężenia zawieszonych i rozpuszczonych ciał stałych i są zawsze właściwym wyborem do separacji wody z wysoko zasolonych ścieków (ZLD) i jej ewentualnego ponownego wykorzystania.

Wyparki próżniowe EVALED® AC F mogą być zdalnie monitorowane i sterowane za pośrednictwem platformy cyfrowej HUBGRADE/EVAlink.

 

Rezultaty

  • Zwiększenie efektywności energetycznej
  • Destylat wykorzystywany w 100%  jako woda technologiczna (odzysk wody)
  • ZLD
  • Całkowity odzysk wody: ∼93%
  • Całkowita redukcja kosztów utylizacji zasolonych ścieków
  • Współczynnik koncentracji na cyklu wyparnym: 15 RAZY

 

 

KONTAKT: 

Ciechosław Sułkowski

Kierownik Sprzedaży

tel. +48 600 001 728

Dowiedz się więcej:

-> Wyparki EVALED

Skontaktuj się z nami

-> Formularz do kontaktu

Wyparki Evaled dla producenta branży budowlanej
Parametr Jednostka Ściek surowy Destylat  Koncentrat
pH   7 - 7,7 7-8 7-8
Sucha masa % 0,12 - 1,8
Przewodność μS/cm (20 °C) 1200 <100  
Chlorki mg/l 300 <5  
ChZT mg/l 1500 <100