Veolia Water Technologies wprowadza na rynek Polaris™ 2.0 do produkcji wody do wstrzykiwań (WFI) i pary czystej dla przemysłu farmaceutycznego

Systemy uzdatniania wody dla laboratoriów

Veolia Water Technologies wprowadziła na rynek najnowszą generację Polaris, wiodących rozwiązań do wysokowydajnej destylacji wody i wytwarzania pary, opracowanych specjalnie dla przemysłu farmaceutycznego. Montowane na ramie destylatory wielokolumnowe Polaris™ 2.0 MED (Multiple Effect Distiller) i generatory pary czystej Polaris™ 2.0 PSG (Pure Steam Generator) zostały zaprojektowane tak, aby wykorzystując szereg standardowych opcji, niezawodnie dostarczać wymagane ilości wody do wstrzykiwań (WFI) i pary czystej (PS) w jakości zgodnej z normami określonymi w Farmakopei Europejskiej, Japońskiej i Amerykańskiej.
 

Nowa gama produktów Polaris™ 2.0 obejmuje szereg standardowych jednostek o różnej wydajności oraz listę dostępnych do wyboru opcji, aby spełnić indywidualne wymagania klientów. Projekt i konstrukcja urządzeń serii Polaris™ 2.0 jest zgodna ze standardami ASME Bioprocessing Equipment (BPE). Ponadto, w celu zapewnienia zgodności z wytycznymi FDA CFR21 Część 11 i GAMP V, urządzenia Polaris 2.0 wyposażono w panel sterujący Siemens HMI Comfort Panel z nowym, zwalidowanym i certyfikowanym oprogramowaniem. 
 

Destylatory wielokolumnowe PoIaris™ 2.0 MED mają wydajność od 250 l/h do 4 500 l/h i gwarantują uzyskanie wysokiej jakości wody do wstrzykiwań / iniekcji (WFI). W skład poszczególnych urządzeń, w zależności od ich wielkości, wchodzi od trzech do ośmiu kolumn. Wielokolumnowa konstrukcja pozwala zmniejszyć zużycie mediów, a cienkowarstwowy proces destylacji pomaga zapewnić wysoką wydajność i szybszy rozruch. Co więcej, Polaris™ 2.0 MED zmniejszając swój ślad wodny ogranicza straty wody do poziomu zaledwie 10%

Generatory pary czystej Polaris™ 2.0 służą do szybkiego dostarczania pary i wytwarzają od 300 do 3000 kg  pary czystej na godzinę, w zależności od wybranego modelu urządzenia. Mogą dostarczać parę do autoklawów pod ciśnieniem nawet 4 barg. Wyposażone są dodatkowo w zintegrowany odgazowywacz termiczny służący do usuwania niekondensujących gazów, zapewniając zgodność z normą EN285.

Gamę produktów Polaris™ 2.0 zaprojektowano i zbudowano z myślą o łatwej konserwacji przez cały okres eksploatacji systemu. Ogranicza to do minimum przestoje u klienta, obniżając koszty i zmniejszając straty w produkcji. 
Veolia Water Technologies oferuje kompleksowe programy serwisowe i wsparcia posprzedażowego, włączając w to konserwację prewencyjną i predykcyjną.

Dodatkowo wszystkie jednostki Polaris™ 2.0 są kompatybilne z Hubgrade – działającym w chmurze rozwiązaniem firmy Veolia Water Technologies, służącym do zdalnego monitorowania i optymalizacji. Hubgrade dostarcza klientom informacje operacyjne w czasie rzeczywistym, alerty i zaawansowane analizy danych, a także umożliwia szybsze rozwiązywanie problemów we współpracy z inżynierami Veolia Water Technologies. 


Wypowiadając się na temat premiery nowej gamy urządzeń, Luca Danesi, Dyrektor ds. Sprzedaży na Europę – Departament Farmaceutyczny w firmie Veolia Water Technologies  powiedział:

 

 

" Firmy farmaceutyczne na całym świecie już od dawna chętnie sięgają po nasze destylatory i generatory pary Polaris. 
Polaris™ 2.0 stanowi kolejny krok w rozwoju tego sprawdzonego rozwiązania do wytwarzania wody do wstrzykiwań i pary czystej, które teraz cechuje się lepszą wydajnością i efektywnością. "