Udoskonalone rozwiązanie IONPRO™ firmy Veolia Water Technologies ułatwia zachowanie zgodności z przepisami dotyczącymi wody.

System IONPRO™ nowej generacji to kompaktowe i mobilne rozwiązanie opracowane w celu zapewnienia produkcji wody o wysokiej czystości, wolnej od bakterii i spełniającej rygorystyczne normy określone przez farmakopee na całym świecie. Zapewniając usprawnioną i wydajną produkcję wody oczyszczonej, system IONPRO™ umożliwia firmom farmaceutycznym poruszanie się po skomplikowanym obszarze zgodności z przepisami, niezbędnym do zapewnienia bezpiecznych i skutecznych leków przy jednoczesnej optymalizacji procesów operacyjnych. 

Przemysł farmaceutyczny boryka się z coraz bardziej złożonym środowiskiem regulacyjnym, dlatego zagwarantowanie produkcji wody oczyszczonej na miejscu stało się kwestią nadrzędną. Rygorystyczne normy określone przez farmakopee na całym świecie wymagają niezachwianego przestrzegania standardów czystości i jakości, co stanowi poważne wyzwanie dla małych zakładów produkcyjnych, laboratoriów zaangażowanych w procesy skalowania oraz instytutów badawczo-rozwojowych. Wyzwania te wynikają z ograniczonej przestrzeni, zasobów i zmiennego zapotrzebowania na wodę. 

Wdrażanie i utrzymywanie kompleksowych systemów wodnych, które spełniają wymogi prawne, może wymagać dużych zasobów i być kosztowne, szczególnie w przypadku obiektów o ograniczonym budżecie i personelu. Jedną z głównych przeszkód jest zapewnienie stałej jakości wody i kontroli mikrobiologicznej, co może być trudne ze względu na stagnację wody, częste cykle start-stop oraz złożoność projektowania i utrzymywania wydajnych systemów rur i dystrybucji w ograniczonej przestrzeni. Ponadto walidacja i monitorowanie tych systemów w celu zapewnienia zgodności ze zmieniającymi się przepisami może obciążać zasoby. 

Kolejnym wyzwaniem jest przeszkolenie i utrzymanie personelu posiadającego wiedzę niezbędną do obsługi i konserwacji systemów wody pitnej, zwłaszcza w mniejszych organizacjach o dużej rotacji personelu. 

Sprostanie tym wyzwaniom wymaga starannego planowania i skutecznych strategii uzdatniania wody dostosowanych do konkretnych potrzeb oraz efektywnej alokacji zasobów w celu zapewnienia zgodności z przepisami i spełnienia wymagań produkcyjnych.
 

Nowa generacja rozwiązania IONPRO™.

Dostrzegając kluczowe potrzeby, Veolia Water Technologies opracowała system IONPRO™ nowej generacji - kompleksowe i innowacyjne rozwiązanie dostosowane do różnych wymagań zgodności z przepisami dotyczącymi wody. Dzięki nowej konstrukcji system IONPRO™ oferuje ulepszone zarządzanie i kontrolę zużycia wody podczas produkcji, zachowując przy tym kompaktową i łatwą do przenoszenia budowę.

> IONPRO™ jest prefabrykowany i umieszczony w pojedynczej obudowie. Łączy w sobie cztery technologie, takie jak zmiękczacz, filtr węglowy, odwróconą osmozę i certyfikowany farmaceutycznie moduł elektrodejonizacji (EDI). Dzięki konstrukcji typu plug-and-play można go podłączyć bezpośrednio do głównego źródła wody wodociągowej, aby uzyskać wodę o wysokiej czystości, wolną od bakterii.

> IONPRO™ to elastyczny produkt dzięki dostępności różnych modeli umożliwiających produkcję wody oczyszczonej od 570 do 1000 l/h, ale także dzięki ośmiu opcjom pozwalającym np. na dodanie odgazowywacza membranowego CO2.

> IONPRO™ dzięki dodaniu przycisku zatrzymania awaryjnego, nowego kontrolera RO40 i 7-calowego ekranu HMI kompatybilnego z cyfrowymi rozwiązaniami Hubgrade, oferuje jeszcze lepszą kontrolę. Nowe  funkcje zostały opracowane w celu zapewnienia bardziej skutecznego zarządzania zużyciem wody oraz umożliwienia przewidywania i kontrolowania zużycia energii przez system.

Usługi cyfrowe Hubgrade spełniają wyzwania klientów w branży wod-kan.

Hubgrade to połączenie rozwiązań cyfrowych z wiedzą ekspertów Veolia, zapewniające zgodność z przepisami, doskonałość operacyjną i zrównoważony rozwój procesu uzdatniania wody w wygodny i bezpieczny sposób. 

Oto trzy innowacyjne funkcje tego rozwiązania do zarządzania danymi:

  • Ocena i ciągłe monitorowanie jakości usług oraz przejrzysta komunikacja.
  • Pomiar i usprawnienie wydajności oraz zagwarantowanie wysokiej jakości usług.
  • Towarzyszenie klientom w ich planach rozwoju i zdalne doradztwo w zakresie pilotowania ich instalacji. 

Jeden produkt do wielu zastosowań 
IONPRO™ produkuje czystą wodę, która spełnia standardy farmakopei, dzięki czemu nadaje się do różnych zastosowań farmaceutycznych, na przykład w laboratoriach. Poziom czystości jest również interesujący dla innych rynków, takich jak kosmetyki, czy szerzej  - przemysł mikroelektroniczny.

 

 

KONTAKT

PRESS RELATIONS
Veolia Water Technologies - Standard products
Santiago PARENT
tel.:+ 33 (0) 1 45 11 56 28
e-mail: [email protected]


Kontakt w Polsce:
Veolia Water Technologies Sp. z o.o.
Aleje Jerozolimskie 146 A, 02-305 Warszawa
e-mail: [email protected]
www.veoliawatertechnologies.pl

Grupa Veolia dąży do tego, by stać się wzorcową firmą w obszarze transformacji ekologicznej.  Zatrudnia prawie 218 000 pracowników na całym świecie. Grupa projektuje i dostarcza rozwiązania w zakresie zarządzania wodą, odpadami i energią, które przyczyniają się do radykalnej zmiany świata. Poprzez trzy uzupełniające się działania Veolia pomaga zwiększać dostęp do zasobów, chronić dostępne zasoby i ponownie je wykorzystywać.  W 2023 r. Grupa Veolia dostarczyła wodę pitną dla 113 milionów ludzi, usługi kanalizacyjne dla 103 milionów ludzi, wyprodukowała prawie 42 miliony megawatogodzin energii i unieszkodliwiła 63 miliony ton odpadów. Veolia Environnement (Paris Euronext: VIE) odnotowała w 2023 roku skonsolidowane przychody w wysokości 45,3 miliarda euro.


www.veolia.com