Rozwiązanie dla ścieków przemysłowych pochodzących z procesów obróbki powierzchniowej w przemyśle lotniczym

Inwestor

Jeden z głównych producentów na rynku lotniczym (produkcja silników, wnętrz oraz wyposażenia). Firma posiadająca wiele zakładów na całym świecie i zatrudniająca ponad 95000 pracowników. Przedsiębiorstwo oferuje szeroką gamę rozwiązań na rynku lotniczym dla zastosowań cywilnych i wojskowych.

 

Oczekiwania Inwestora

Zmniejszenie wysokich (i stale rosnących) kosztów związanych z utylizacją ścieków poprodukcyjnych oraz redukcja wpływu i odziaływania na środowisko naturalne zgodnie z przyjazną ekologicznie strategią firmy.

 

Dostarczone rozwiązanie

Aplikacja, której sercem jest wyparka próżniowa EVALED typu PC F 6, o nominalnej wydajności 6 ton/doba i powierzchni zabudowy 4,6 m2. Urządzenie wykonane jest ze stali Superdupleks, gwarantującej najwyższą odporność korozyjną.

Seria PC to linia wyparek próżniowych z pompą ciepła przeznaczonych do obróbki cieczy o dużej zawartości rozpuszczonych ciał stałych, przy jednoczesnym zminimalizowaniu zjawiska osadzania się i zakamieniania, dzięki odparowaniu w niskiej temperaturze. Idealne zastosowanie dla systemów odzysku wody w przypadku ścieków silnie korozyjnych i nadające się także do produktów wrażliwych na temperaturę. Zwrot kosztów jest często mierzalny w miesiącach.

 

Rezultaty

  • Odzysk wody: ~90%
  • Współczynnik zatężenia: ~10 razy
  • 85% redukcji kosztów utylizacji
  • Odzysk wody wykorzystywanej do produkcji.

KONTAKT: 

Ciechosław Sułkowski

Kierownik Sprzedaży

tel. +48 600 001 728

Dowiedz się więcej:

-> Wyparki EVALED

Parametr

Jedn.

Ściek surowy

Destylat

Przewodność

μS/cm (20 °C)

650

<50

Siarczany

mg/l

1200

<5

Fosforany

mg/l

100

<1

Sód

mg/l

900

<5

Metale ciężkie

mg/l

100

<5