Odzysk wody dla przemysłu graficznego (drukarni)

Inwestor

Wiodąca międzynarodowa grupa z sektora papierniczego i produkcji opakowań działająca w 31 krajach, dostawca pełnego asortymentu dla wielu branż przemysłu.

 

Oczekiwania Inwestora

Przestrzeganie nowych wewnętrznych zasad ochrony środowiska: minimalizacja zużycia wody i emisji CO2;

Poszukiwanie rozwiązania dla kilku nowych zakładach w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie w odzysku wody ze ścieku po płukaniu druku fleksograficznego, zawierającego tusze i okresowo klej.

 

Dostarczone rozwiązanie

Zaproponowane i dostarczone rozwiązanie to wyparka PC F 4 o zdolności produkcyjnej destylatu 4 tony/dobę, a w drugim stopniu wyparka PC R 0.5 o zdolności produkcyjnej destylatu 0,5 tony/dobę.

Seria PC F to linia wyparek z pompą ciepła przeznaczona do obróbki cieczy o wysokiej zawartości rozpuszczonych ciał stałych przy odparowaniu w niskiej temperaturze.

Seria PC R to gama wyparek próżniowych z pompą ciepła z systemem zgarniania, który jest w stanie poradzić sobie z wyższym poziomem zanieczyszczenia, osadzaniem się (ciecze lepkie, obecność osadu) i jest idealny nawet drugi etap odparowywania, gdy wymagane są znacznie wyższe poziomy koncentracji. Wyparki próżniowe PC  R produkują maksymalną jakość destylatu przy minimalnych kosztach kapitałowych i operacyjnych. Dodatkowo charakteryzują się bardzo kompaktową i prostą w obsłudze konstrukcją.

KONTAKT: 

Ciechosław Sułkowski

Kierownik Sprzedaży

tel. +48 600 001 728

Dowiedz się więcej:

-> Wyparki EVALED

Skontaktuj się z nami

-> Formularz do kontaktu

Sterowanie odbywa się za pomocą sterownika PLC, obejmującego funkcje podawania i odprowadzania destylatu i koncentratu, co umożliwia automatyczną pracę i minimalny nadzór. Wszystkie modele są zaprojektowane do pracy ciągłej 24h/dobę i wymagają jedynie zasilania elektrycznego i sprężonego powietrza.

Wszystkie wyparki i krystalizatory EVALED® PC mogą być zdalnie monitorowane i sterowane za pośrednictwem platformy cyfrowej HUBGRADE/EVALink.

 

Rezultaty

  • wysoka redukcja kosztów utylizacji
  • ponowne użycie wody do płukania

 

Klient wybrał to samo rozwiązanie dla pozostałych 5 zakładów produkcyjnych w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

 

Parametr

Jednostka

Ściek surowy

Destylat

Koncentrat

pH

 

6-7

9-10

7

Sucha masa

%

1

-

<15

Przewodność

μS/cm (20 °C)

2800

<100

 

Wapń

mg/l

800

-

 

Substancje organiczne ekstrahujące

mg/l

<700

<10

 

ChZT

mg/l

23 500

<500