Higieniczne uzdatnianie wody procesowej dla producenta wody mineralnej

Veolia Water Technologies Sp. z o.o. dostarczyła nową stację filtracji wody mineralnej dla polskiego producenta wysokiej jakości napojów.
 

Wymagania

Instalacja ma za zadanie uzdatniać wodę głębinową stosowaną do rozlewania jako woda mineralna, zgodnie z europejskimi standardami (2009/54/WE).  
Z wody surowej usuwane są między innymi żelazo, mangan, zawiesina, amoniak, jak również pozostałe substancje zapachowe w celu uzyskania wysokiej jakości wody do produkcji napojów z niską zawartością sodu oraz wody mineralnej dla niemowląt.

  Rozwiązanie

  Klient zdecydował się na rozwiązanie BERKEEFLD PurBev® z inteligentną automatyzacją, aby spełnić higieniczne standardy uzdatniania wody wysokiej jakości, stosowanej w produkcji napojów. 

  Sercem nowego systemu jest dwustopniowa instalacja filtracji:

  • 1 etap - usuwanie żelaza i manganu
  • 2 etap - usuwanie amoniaku w procesie nitryfikacji 
    

  Korzyści

  BERKEFELD PurBev® Hygienic Design Standard uwzględnia przepisy prawne oraz międzynarodowe normy produkcji wody do wytwarzania napojów.

  • Najwyższa jakość i bezpieczeństwo produktu 
  • Maksymalna dostępność instalacji  
  • Ekonomiczna eksploatacja 
  • Zredukowane zużycie chemikaliów, wody i energii.

  Klient 

  Firma produkująca wody mineralne, należy do jednej z najszybciej rozwijającej się marki napojów na rynku europejskim oraz jest częścią grupy, która jest jednym z najważniejszych producentów napojów bezalkoholowych w Europie Środkowej.