Filtry bębnowe wysokiej wydajności Hydrotech (Hydrotech Drum Filter Value Series)

Nowa generacja ekonomicznych filtrów bębnowych

Filtry bębnowe wysokiej wydajności Hydrotech (Hydrotech Drum Filter Value Series)

Inteligentniejsze, trwalsze i bardziej ekonomiczne filtry bębnowe

Kluczowe zalety

  • Unikalna separacja zanieczyszczeń stałych za pomocą opatentowanych paneli Hydrotech ALPHAFLEX™ w połączeniu z ulepszoną konstrukcją koryta części stałych
  • Udoskonalona konstrukcja układu odprowadzającego osady zapewnia do 50% większą wydajność usuwania zanieczyszczeń  i chroni przed rozpryskiwaniem
  • Połączenie paneli ALPHAFLEX™ z rynną na osady w nowym wydaniu, umożliwia szybszą i bardziej efektywną separacje cząstek stałych z wody
  • Ulepszona konstrukcja hydrauliczna minimalizuje niepożądane straty ciśnienia
  • Profile wykonane  na zamówienie umożliwiają produkcję ze specjalnych stopów, takich jak stal Duplex i Super Duplex
  • Nowy układ napędowy z ograniczoną  ilością elementów zapewnia prostszą konstrukcję, która eliminuje problemy występowania korozji, ogranicza potrzebę konserwacji i zapewnia bezpieczniejszą pracę
  • Automatyczne smarowanie łożyska głównego i rolek daje niemal bezobsługową prace przy większej wydajności.

Panel filtracyjny ALPHAFLEX™

Panel filtracyjny ALPHAFLEX™ - zwiększa wydajność filtra bębnowego nawet o 20%

Panel Hydrotech ALPHAFLEX™ jest przełomem w budowie paneli filtracyjnych. Zwiększa on wydajność istniejących filtrów bębnowych nawet o 20% i pozwala zaoszczędzić do 95% w porównaniu do tradycyjnych  paneli filtracyjnych.

 

Większa  wydajność filtracji – mniej zużytej  energii

Kombinacja kierunkowych paneli oszczędza energię i wodę. W zależności od zastosowania panele można ustawić  w dwóch kierunkach.

Dzięki unikalnej konstrukcji panel filtracyjny ALPHAFLEX™ zwiększa się wychwytywanie zawiesiny, która może pozostawać wewnątrz filtra bębnowego. Ta elastyczność daje możliwość łatwego dostosowania filtra do aktualnych potrzeb systemu.

Szybki, łatwy montaż i wymiana paneli

Panel filtracyjny ALPHAFLEX™ wyposażony jest w zintegrowaną gumową uszczelkę, która zapewnia szybki i łatwy montaż oraz wymianę, minimalizując ryzyko przecieku pomiędzy bębnem a panelem filtracyjnym.

Kompatybilny z większością filtrów bębnowych i pasujący do istniejących filtrów Hydrotech, ALPHAFLEX™ posiada powiększoną powierzchnię filtracji i usuwa  więcej cząstek niż inne alternatywne rozwiązania dostępne na rynku, a także daje możliwość modernizacji już zainstalowanych filtrów jednocześnie zwiększając ich możliwości filtracyjne.

 

Napęd

Zmieniony układ napędowy optymalizuje mechaniczne warunki pracy – wydłużając żywotność urządzenia. Nowy, niekorodujący napęd łańcuchowy z tworzywa wyposażony jest w wytrzymały, lekki łańcuch z tworzywa, co zwiększa jego wytrzymałość i wydłuża żywotność produktu.

Listwa natryskowa

Dzięki zastosowaniu nowej sekwencji czyszczenia oraz innowacyjnej rynny zbierającej zapobiegającej zanieczyszczeniu wody środkami chemicznymi otrzymano usprawnione mycie środkami chemicznymi. Nowa listwa natryskowa do mycia chemicznego jest również produkowana ze stali Duplex, aby uniknąć rozszerzania się w wyniku zmian temperatury.

 

Więcej ulepszeń i korzyści

 

Udoskonalenia hydrauliczne

Aby zminimalizować niepożądane straty ciśnienia wewnątrz jednostki filtracyjnej, wlot filtra jest całkowicie otwarty, dając przepływ hydrauliczny bez żadnych zakłóceń, co zapewnia płynny, zoptymalizowany dopływ na wlocie.

Pokrywa

Zaprojektowana z myślą o lepszym dostępie dla operatora i ułatwionej konserwacji. Pokrywa składa się z dużych klap na zawiasach wyposażonych w teleskopy po obu stronach filtra.

System czyszczenia wysokociśnieniowego

Filtr posiada ulepszony system czyszczenia wysokociśnieniowego, który zapewnia czystość tkaniny filtracyjnej, pracuje z maksymalną wydajnością i zmniejsza potrzebę płukania chemicznego.

Rynna  osadowe – odbierająca zanieczyszczenia 

Szybsze i wydajniejsze oczyszczanie dzięki zwiększonej  o 50% powierzchni wychwytywania. Samonośne koryto na ciała stałe eliminuje potrzebę stosowania podpór umieszczonych na wlocie filtra, zapewniając bardziej zoptymalizowaną konstrukcję hydrauliczną i minimalizując gromadzenie się osadu/cząstek.

Ochrona przed rozpryskami

Filtr przygotowany do zainstalowania ochronnych osłon przeciw rozpryskom i wyciekom, co ułatwia konserwację.

Panele filtracyjne z wbudowaną uszczelką

Panel filtrujący wyposażony w zintegrowaną uszczelkę dla łatwego, szybkiego montażu i wymiany. Wraz ze wzmocnionym pasem  mocującym panel filtracyjny minimalizuje ryzyko przecieków pomiędzy bębnem a panelem filtracyjnym i zwiększa trwałość panelu.

Dysze samoczyszczące

Opatentowane, samoczyszczące, odporne na korozję dysze zapewniają bardziej elastyczną instalację ze zminimalizowaną konserwację.

Rama/zbiornik poziomy

Innowacyjna konstrukcja zapewniająca wyższą jakość i trwałość, niższe koszty instalacji i wyższą wydajność hydrauliczną.
Jednostka filtracyjna została zaprojektowana tak, aby wyeliminować martwe strefy i zminimalizować ryzyko gromadzenia się osadu.

 

Veolia Water Technologies Sp. z o.o. posiada w swojej ofercie filtry bębnowe oraz filtry dyskowe Hydrotech, które dzięki swojej niezawodności i wydajności mogą być instalowane na różnych etapach oczyszczania ścieków, jak również uzdatniania wody. Filtry te są rozwiązaniem ekonomicznym, które przy dużej wydajności oczyszczania wymagają niewielkiej powierzchni.

Na etapie doboru urządzenia Veolia Water Technologies  może wykonać również testy pilotażowe w celu sprawdzenia efektywności procesu w odniesieniu do konkretnego przypadku.