SENSA™ – system odwróconej osmozy dla przemysłu kosmetycznego

Wprowadzony w ostatnim czasie przez Veolia Water Technologies nowy standardowy produkt SENSA™ został zaprojektowany specjalnie do zastosowań w przemyśle kosmetycznym.
System dwustopniowej odwróconej osmozy SENSA™ produkuje wodę zdemineralizowaną  o niskiej przewodności (5 μS/cm) i niskiej zawartości bakterii (10 cfu/100 ml).

 

Veolia Water Technologies posiada szeroką gamę systemów wykorzystywanych w produkcji  farmaceutycznej, które sprawdzają się również w przemyśle kosmetycznym.  Aby uzupełnić tę ofertę, firma wprowadziła system SENSA, spełniający wszystkie wymagania przemysłu kosmetycznego i wytwarzający  wodę o różnej jakości do zastosowań takich jak produkcja wody ultraczystej, woda do procesów przemysłowych i woda użytkowa.

 

SENSA jest systemem odwróconej osmozy (RO), co oznacza, że woda jest oczyszczana przez membranę. Tutaj, proces ten jest powtarzany dwukrotnie, aby osiągnąć wyższą jakość wody. Konfiguracja systemu bazująca na dwustopniowej odwróconej osmozie pozwala na usunięcie ponad 99% soli i wyprodukowanie wody o przewodności nawet 5 μS/cm.

Wysoką dyspozycyjność zapewnia typoszereg, który obejmuje sześć modeli o przepływie od 1,4 do 10 m3/h, w zależności od jakości wody zasilającej.

SENSA to także system przyjazny dla środowiska - zapewnia wysoki odzysk wody i minimalizuje jej straty nawet do 90% (w porównaniu z 75% w systemach konwencjonalnych). Jest to urządzenie typu plug & play, gotowe do pracy w trybie Clean-In-Place (przyłącza CIP w zestawie). Oferuje również zdalne monitorowanie i sterowanie oraz łatwy dostęp w celu konserwacji.
Bazując na doświadczeniu Veolii, SENSA została w pełni zaprojektowana i znormalizowana, a dostępne modele są zgodne z normami europejskimi.

Lokalne zespoły obsługi posprzedażnej i wsparcia technicznego oferują programy konserwacji zapobiegawczej i naprawczej doraźnie lub w formie kontraktów serwisowych, aby zapewnić długotrwałą i wydajną eksploatację zastosowanej instalacji. Ponadto, SENSA jest kompatybilna z Hubgrade™, cyfrowym rozwiązaniem Veolii w zakresie monitoringu i zdalnej opieki operatorskiej. Nasi klienci mogą korzystać z naszej zabezpieczonej platformy cyfrowej opartej na chmurze, która zapewnia zaawansowaną analizę i interpretację danych, co pozwala na kontrolę w czasie rzeczywistym w celu stałej optymalizacji pracy naszych urządzeń.