POLARIS - produkcja wody do iniekcji (WFI) i pary czystej

W sektorze farmaceutycznym, aby spełnić surowe wytyczne i specyfikacje jakościowe produktów, firmy potrzebują  rozwiązania zapewniającego niezawodny dostęp do wody do iniekcji / wstrzykiwań (WFI). Veolia Water Technologies jest w stanie zapewnić to dzięki wydajnym i skutecznym urządzeniom do destylacji wody POLARIS.

 

Nasza innowacyjna oferta obejmuje trzy wiodące systemy: POLARIS CSG, POLARIS MED i POLARIS VCD. Wszystkie trzy urządzenia są idealne dla firm farmaceutycznych, które chcą produkować wodę lub parę zgodną z wymaganiami w efektywny i energooszczędny sposób.

Produkty znajdujące się w naszym portfolio zaprojektowane są zgodnie z wytycznymi GAMP, cGMP, ISPE i FDA. Dzięki temu użytkownicy zyskują pewność, że każde wybrane przez nich rozwiązanie, w połączeniu z naszą kompleksową ofertą usług, będzie niezawodne, solidne i wydajne.

 

W skład systemów POLARIS wchodzą generatory pary czystej (CSG), destylatory wieloefektowe (MED) oraz destylatory z kompresją pary (VCD). Polaris CSG może produkować od 100 do 5000 kilogramów na godzinę czystej pary (zwykle przy ciśnieniu 3 barów) i jest zgodny z limitami jakości pary wg EN285. Model Polaris MED wytwarza do 10 000 litrów na godzinę gorącej wody do iniekcji, zwykle o temperaturze 85°C, z wody oczyszczonej. Jest on również dostępny w wersji combo MED, umożliwiającej jednoczesne wytwarzanie pary czystej i gorącej pary WFI przez jedno urządzenie. Nasz trzeci model Polaris VCD produkuje do 15 000 litrów na godzinę wody do iniekcji, zarówno gorącej jak i zimnej, z różnych źródeł wody zasilającej.

Generator pary czystej POLARIS CSG to optymalny wybór dla przedsiębiorstw chcących produkować czystą parę. Urządzenia te posiadają odmgławiacze do produkcji pary suchej (95% suchości) oraz zintegrowany termiczny odgazowywacz do usuwania gazów niekondensowanych, zgodnie z HTM 2010, 2031 i EN285.

Jeśli konieczne jest aby para czysta i woda do iniekcji (WFI) były wytwarzane przez jedno urządzenie, to wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie wielofunkcyjne Polaris MED typu combo. Combo MED dostarcza czystą parę z pierwszej kolumny oraz WFI z wielu efektów w konfiguracji jednoczesnej lub naprzemiennej.

Rozwiązanie POLARIS MED to destylator wieloefektowy/ wielokolumnowy wykorzystujący technologię oddzielania skroplin, która zapewnia doskonałą jakość pary i wody, przy jednocześnie niskim zużyciu pary przemysłowej i wody chłodzącej. Ponadto szybki rozruch urządzenia minimalizuje straty wody oraz zużycie wody i energii.

Destylatory z kompresją pary Polaris VCD mogą być ogrzewane parą nasyconą lub energią elektryczną  (w zależności od wielkości urządzenia), a zasilana elektrycznie sprężarka pary zapewnia dodatkową energię niezbędną do produkcji wody destylowanej o temperaturze od 25°C do 95°C, w zależności od potrzeb klienta. 

Wszystkie rozwiązania z serii POLARIS mają wspólną architekturę systemu sterowania i oprogramowania. 

POLARIS SCG, POLARIS MED, POLARIS VCD. 

 

Veolia Water Technologies zapewnia także kompleksową obsługę serwisową systemów  POLARIS. Możliwość zaplanowania usług na podstawie wcześniejszych harmonogramów w połączeniu z okresową wymianą określonych części i materiałów eksploatacyjnych może pomóc w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko przestojów w działalności firmy.  Takie podejście pozwala nam zagwarantować jakość i sprawność systemu przez cały okres jego eksploatacji.

Veolia Water Technologies zapewnia rozwiązanie zawierające w jednym pakiecie w pełni zwalidowany system do produkcji wody oczyszczonej i pary czystej.  Ponadto, w połączeniu z pracą naszych zespołów handlowych i technicznych zapewniamy dostawę kompletnych rozwiązań obejmujących: dostawę urządzeń, instalację, zarządzanie projektem, walidację i konserwację systemu.

Decydując się na rozwiązanie POLARIS, wybierają Państwo sprawdzone rozwiązanie, na którym można polegać. 

 

Źródło: 

https://blog.veoliawatertechnologies.co.uk/polaris