Filtry dyskowe Hydrotech Performance (HPF)

Nowy standard w filtracji dyskowej

Filtry dyskowe Hydrotech wyposażone w nową technologię PagusTM

Filtry dyskowe i bębnowe Hydrotech są jednymi z najbardziej popularnych i najlepszych jakościowo filtrów mechanicznych dostępnych na świecie. Stosowane są w wielu branżach, od instalacji komunalnych uzdatniania wody i oczyszczania ścieków po niemal wszystkie sektory przemysłowe. Skuteczność i uznanie, jakim cieszą się nasze filtry potwierdza fakt, że na świecie dostarczono ponad 11 000 urządzeń.    

 Hydrotech - Veolia Water Technologies stale rozwija swoje technologie kładąc nacisk na innowacyjność, wydajność, sprawność, optymalizację działania, bezpieczeństwo i łatwość obsługi.
 

W ostatnim czasie seria filtrów dyskowych Hydrotech™ została poszerzona o nowy udoskonalony model - filtr Hydrotech Performance (HPF) wyposażony w opatentowaną technologię PAGUS™.
PAGUS™ (ang. Particle Guidance System) to specjalnie zaprojektowany system kierowania strumieniem zanieczyszczeń mechanicznych, który zwiększa wydajność całego urządzenia i oferuje bardziej kompaktową budowę.

W porównaniu z dotychczasowym filtrem dyskowym, filtr Hydrotech Performance (HPF) posiada ponad dwukrotnie większą powierzchnię filtracyjną w przeliczeniu na jednostkę. Zmieniona konstrukcja umożliwia zastosowanie aż do 44 dysków w jednym urządzeniu. Dodatkowo liczba części składowych jednego dysku została zredukowana o 75%, dzięki czemu uzyskano skrócenie czasu oraz kosztów konserwacji. Jednocześnie zapotrzebowanie na energię zmniejszone o ponad jedną trzecią.

Nowy filtr dyskowy posiada ponad 50 ulepszeń, które obejmują między innymi:

  • Zoptymalizowaną budowę dysku pod względem kierowania odseparowanych zanieczyszczeń
  • Udoskonaloną konstrukcję bębna
  • Ulepszony przepływ wody między segmentami dysków i bębnem
  • Zoptymalizowany system płukania filtra
  • Zmniejszenie o 50%  ilości części składowych listwy natryskowej
  • Nowy, mocny, lekki i odporny na korozję łańcuch napędowy z tworzywa sztucznego
  • Specjalnie zaprojektowany układ teleskopowy przy pokrywie filtra, który umożliwia jej otwieranie w obu kierunkach i zapewnia bezproblemowy dostęp z obu stron urządzenia
  • Rama urządzenia wykonana ze specjalnych stopów odpornych na korozję

Filtry dyskowe Hydrotech oferują wyjątkowo szerokie spektrum zastosowania począwszy od filtracji wstępnej wody powierzchniowej ujmowanej z  rzek czy jezior do komunalnych lub przemysłowych instalacji, przez doczyszczanie z zawiesiny na trzecim stopniu  oczyszczania ścieków aż po systemy obiegów recyrkulacyjnych z odzyskiem wody. Mogą również zastępować osadniki wstępne i wtórne.   Filtry Hydrotech stanowią alternatywę dla klasycznych filtrów piaskowych.

 

Nowe filtry dyskowe Hydrotech Performance (HPF) zostaną w najbliższym czasie  zainstalowane w Polsce u producenta branży komunalnej w celu doczyszczania całego strumienia oczyszczonych ścieków odpływających z oczyszczalni miejskiej.

 

Veolia Water Technologies – Hydrotech należy do wiodących dostawców rozwiązań w zakresie mikrofiltracji mechanicznej. Wybierając nasze filtry dyskowe Hydrotech zyskujesz: szybki czas dostawy i montażu, mniejsze zużycie energii (kW), mniejszą ilość urządzeń do serwisowania i konserwacji, mniej urządzeń peryferyjnych (np. pompy), zmniejszoną powierzchnię wymaganą pod urządzenie, zwiększoną wydajność, niższe nakłady inwestycyjne (CAPEX) i koszty eksploatacyjne (OPEX).

Dzięki posiadanym zaletom filtry Hydrotech stanowią odpowiedź na rosnące wymagania w zakresie jakości oczyszczonej wody i ścieków, ochrony środowiska i zmniejszających się  zasobów dostępnej wody.