31/07/2020

Veolia wprowadza na rynek TERION™ S, urządzenie do produkcji wysokiej jakości wody demineralizowanej

Veolia Water Technologies wprowadza na rynek TERION™ S, pakietowe standaryzowane urządzenie łączące jednostopniową odwróconą osmozę (RO) i ciągłą elektrodejonizację (CEDI) do produkcji wysokiej jakości wody dejonizowanej do zastosowań laboratoryjnych, energetycznych i ogólnych zastosowań przemysłowych. Ten nowy produkt został zaprojektowany i wyprodukowany przez poprzez wewnętrzną globalną platformę produkcyjną i logistyczną.

W maju 2020 roku Veolia Water Technologies rozpoczęła budowę linii produktów TERION RO-CEDI, wprowadzając na rynek TERION™, który produkuje wodę zdemineralizowaną do zastosowań w energetyce, w szczególności do zasilania kotłów i wtrysku turbin. Dzięki standardowej konstrukcji opartej na normach europejskich, ten produkt typu "plug-and-play" jest łatwy w obsłudze dla techników serwisowych i użytkowników końcowych.

Dzisiaj Veolia rozszerza swój program TERION i wprowadza nowy TERION S. Ten standardowy, mniejszy, ale wciąż wydajny, jednoprzebiegowy agregat łączy w sobie jednoprzebiegową odwróconą osmozę i ciągłą elektrodejonizację w celu uzyskania wody dejonizowanej o wysokiej jakości, spełniającej najwyższe światowe standardy laboratoryjne i przemysłowe.
Dostępnych jest 7 modeli obejmujących przepływy od 110 do 4000 l/h.

Główne korzyści:

  • Nowy TERION™ S to prawdziwy produkt plug-and-play, bardziej przyjazny dla użytkownika, techników i klientów,
  • Łatwy transport: wszystkie urządzenia dostarczane są w kontenerach,
  • Szybkie uruchomienie,
  • Przyjazna dla użytkownika "oszczędna obsługa": oprzyrządowanie i zawory znajdują się z przodu urządzenia, co ułatwia konserwację i obsługę (brak ukrytych połączeń).
  • Sterownik RO30: możliwość monitorowania i sterowania lokalnie za pomocą interfejsu HMI lub zdalnie poprzez Modbus TCP (tylko w przypadku, gdy nie została wybrana opcja Aquavista™*).

Technologia RO-CEDI zapewnia wysoką niezawodność i elastyczność sprzętu dzięki różnym opcjom:

  • Sonda pH wody koncentratu
  • CO₂ odgazowywacz membranowy - tryb Sweep
  • CO₂ odgazowywacz membranowy - tryb próżniowy
  • AQUAVISTA™*, cyfrowe rozwiązania w chmurze do optymalizacji wydajności zakładu.


*dostępny w grudniu 2020 r.

Share